• FAQ – časté otázky

 •  

  Možno máte otázky o zámeroch a pozadí našej školy, preto sme vám niektoré informácie zhrnuli do týchto bodov:

   

  Kto je za našou školou?

  Za TAO Academy je team odborníkov z rôznych oblastí života, ktorí pôsobia na svojich vlastných školách, alebo terapeutických centrách a zároveň majú záujem podporiť naše digitálne vzdelávanie, nakoľko touto formou môžeme priniesť kvalitné informácie a pomoc ľuďom nielen žijúcim vo veľkých mestách, ale kdekoľvek po celom Slovensku aj do malej dedinky.

  Prečo sú kurzy zadarmo?

  Mnoho informácií dnes nájdete zadarmo na internete, preto nevidíme dôvod brať od vás za ne peniaze, chceli sme vám skôr pomôcť sa v týchto informáciach zorientovať a vybrať pre vás tie najdôveryhodnejšie, s ktorými môžete naozaj zlepšiť kvalitu svojho života. Naše online kurzy sú kompletné a celé zdarma, nie sú v nich skryté žiadne poplatky ani marketingové ťahy.

  Všetky vaše aktivity sú zadarmo?

  Online kurzy sú informácie, ktoré vám automaticky posiela systém, preto v podstate nemajú žiadne ďalšie náklady. Iné naše aktivity ako workshopy alebo konzultácie už potrebujú prenájom priestorov a zaplatenie lektora, ktorý vám príde prednášať, preto sú môžu byť symbolicky spoplatnené.

  Nie ste sekta?

  Nemusíte sa obávať, nie sme súčasťou žiadneho náboženstva, politickej strany ani inej záujmovej skupiny, náš team tvoria nezávislí odborníci z rôznorodých smerov, filozofií alebo vedeckých odborov, ktorí sa spojili za účelom vášho online vzdelávania.

  Aké máte všetky aktivity?

  Primárne vám prinášame bezplatné online kurzy z rôznych oblastí, ktoré budeme priebežne ešte dopĺňať o ďalšie témy. Doplnkovo organizujeme po celom Slovensku prednášky a workshopy k našim online kurzom, pretože nie všetko sa dá naučiť online a niektoré témy je vhodné si precvičiť a prekonzultovať osobne. Ďalej môžete využiť naše konzultácie a terapie aj prostredníctvom internetu/skypu.

  Prečo pri registráci si pýtate okres?

  Prednášky a workshopy po celom Slovensku organizujeme v okresných mestách, keď nám zadáte vaše okresné mesto, budeme vás informovať vopred aké aktivity u vás plánujeme. Nemusíte sa obávať, nebudeme vás spamovať, tieto aktivity sú príležitostné.

  Ako prebieha konzultácia/terapia cez internet?

  Je potrebné aby ste mali v počítači mikrofón + kameru a vedeli používať niektorý komunikačný online nástroj ako skype, google hangouts alebo facebook call (prípadne ovládate používanie týchto aplikácií v mobile). Z pohodlia vášho domova sa takto môžete spojiť s našim konzultantom a vyriešiť svoj problém.

  Prečo sa kurzy posielajú v nedeľu?

  Nedeľa večer je ideálny čas na utíšenie, keď končíme naše aktivity po víkende a pripravujeme sa na najbližší týždeň, mnoho ľudí trávi tento čas buď pred televízorom, alebo za počítačom a na facebooku. Môžete si v kľude prečítať lekciu, ktorú vám pošleme, rozjímať nad informáciami a naplánovať si zadanú úlohu na nasledujúci týždeň.

  Prečo nám neodporúčate študovať viac študijných programov naraz?

  Tajomstvo úspechu nespočíva v množstve informácií, tých je na internete alebo v kníhkupectve množstvo, ale tajomstvo úspechu spočíva v trpezlivej a vytrvalej práci na sebe. Keď budete krok po krôčiku pracovať na malých úlohách a budete ich aplikovať do svojho života tak aby sa stali vašim návykom, po pár mesiacoch budete cítiť, že sa váš život zlepšil. Pokiaľ by ste si za týždeň prečítali celú knižku, všetko by ste vedeli, ale nič by ste nezaviedli do svojho živote, nič ste nezískali. Na niektoré zmeny sa treba dlhšie sústrediť aby sme zmenili svoj spôsob myslenia a života, ale určite to stojí za to...

  Názvy lekcií sú totožné s obsahom uvedenom pri kurze?

  V obsahu kurzu sú len orientačné témy ktorým sa venujeme, napríklad k jednej téme racionálna strava a pitný režim je až 7 lekcií.